ALTIN 2.418,85
DOLAR 32,2247
EURO 34,9384
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23 °C
Az Bulutlu

Kobirate’den Global Yatırım’a yüksek not

01.12.2015
A+
A-

Uluslararası derecelendirme kurumu Kobirate, Global Yatırım Holding’e yüksek not verdi

Kobirate’den Global Yatırım’a yüksek not

Kredi derecelendirme kurumu Kobirate’den Global Yatırım’a yüksek not. Global Yatırım Holding, uluslararası kredi derecelendirme kurumu Kobirate’den yine yüksek not aldı. Kopirate’in hazırladığı raporda, “Global Yatırım Holding’in, 8,79’luk not ile Sermaye Piyasası Kurulu’nun belirlediği Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne iyi derecede uyum sağladığı teyit edilmiştir” denildi.

Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri A.Ş. tarafından Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yönetim İlkeleri esas alınarak hazırlanan Kurumsal Yönetim Derecelendirme Raporu açıklandı. Kobirate’den yine yüksek not alan Global Yatırım Holding’in yeni notu 8,79 olarak belirlendi.

Kobirate tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Türkiye’de Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayımlanan ve Ocak 2014 tarihinde revize edilen Kurumsal Yönetim İlkeleri baz alınarak yapılan değerlendirmeler sonucu 8,79’luk derecelendirme notu ile Global Yatırım Holding A.Ş.’nin Sermaye Piyasası Kurulu’nun Kurumsal Yönetim İlkelerine iyi derecede uyum sağladığı teyit edilmiştir.”

SPK’nın konuya ilişkin ilke kararı çevresinde nihai derecelendirme notu dört alt kategorinin ağırlıklandırılması ile belirleniyor. Bu kapsamda, Global Yatırım Holding’in kurumsal yönetim derecelendirme notu ana başlıklar itibariyle şöyle gerçekleşti:

Ana Başlıklar                                                    Not

Pay Sahipleri                                                    88,60

Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık             88,18

Menfaat Sahipleri                                          88,90

Yönetim Kurulu                                                              86,85

 

GLOBAL YATIRIM HOLDİNG

Temelleri 1990 yılında atılan Global Yatırım Holding, kısa süre içinde Türkiye’nin lider bağımsız aracı kurumu ve yatırım bankacılığı şirketine dönüşmüştür. Birçok girişimcinin ilk kez uluslararası kurumlarla tanışmasına vesile olan Global Yatırım Holding, Türkiye sermaye piyasalarının gelişiminde de önemli bir rol üstlenmektedir. Global Yatırım Holding hisseleri, Borsa İstanbul’da GLYHO.IS sembolü ile işlem görmektedir.

2004 yılı sonunda gerçekleştirdiği yeniden yapılanma sürecinin ardından Türkiye ekonomisinin hızla büyüyen sektörlerindeki yatırım fırsatlarını tespit eden ve değerlendiren Global Yatırım Holding, 2013 yılından bu yana uluslararası yatırımlarını da başarıyla artırmıştır. Grup yatırımlarında, geleceğe dönük büyüme potansiyeli taşıyan sektörleri ve gelişimlerinin henüz başında olan iş alanlarını hedeflemektedir. Yatırım kararlarında hiçbir coğrafi ya da sektörel kısıtı olmayan Grup, bu özelliğiyle belirli bir iş alanına yoğunlaşan diğer holding şirketleri ve topluluklarından ayrılmaktadır.

Global Yatırım Holding bünyesindeki faaliyetler; ‘Liman Altyapısı’ (kruvaziyer ve ticari liman işletme faaliyetleri), ‘Enerji’ (sıkıştırılmış doğal gaz – CNG – satışı ve dağıtımı, yenilenebilir enerji üretimi, madencilik), ‘Gayrimenkul’ (ticari gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletmesi) ve ‘Finans’ (aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler) olmak üzere dört ana iş kolu altında toplanmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.