ALTIN 2.504,53
DOLAR 32,2020
EURO 35,0069
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22 °C
Açık

Acıbadem’e iki ödül birden

02.12.2015
A+
A-

Hasta hizmetlerinde ileri teknoloji kullanımıyla
çifte ödül kazandı

 

 

Türkiye’de 17 sektörün öncü şirketlerinin dijital karnesi çıkarıldı. Sağlık sektöründe Acıbadem Sağlık Grubu ‘Hizmet Sektörü Lider Kuruluş’ ve ‘Dijitalleşme Öncüsü’ ödüllerini alarak çifte başarıya imza attı. Acıbadem Sağlık Grubu Bilgi Teknolojileri Direktörü Kemal Kaplan “Misafirlerimize sunduğumuz hizmet kalitesinin sürekli arttırılması öncelikli amacımızdır. Sağlık hizmetlerinde etkinliğin arttırılması, sağlık verilerine erişilebilirliğin yaygınlaşması ve teknoloji kullanımının yanında üretiminin de sağlanması gibi konularda, sadece Türkiye’de değil dünyada da öncü kurumlardan olmanın gururunu taşıyoruz” dedi.

Türkiye’nin hasta güvenliği alanında yüzde yüz yerli ilk ürünü A Store’u hizmete sunup, ‘yatan hastanın ilacını hemşirenin parmak iziyle alması’nı sağlayarak dünyanın büyük ilgisini çeken Acıbadem Sağlık Grubu, ileri teknoloji kullanımında da büyük başarıya imza attı. Acıbadem, hasta hizmetlerinde ileri teknoloji kullanımıyla 2 ödül birden kazandı. Müşterilerine yönetim danışmanlığı, teknoloji servisleri ve dış kaynak kullanım hizmetleri sunan uluslararası danışmanlık firması Accenture’un; Vodafone, Boğaziçi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Türkiye Bilişim Vakfı işbirliği ile gerçekleştirdiği ‘Accenture Dijitalleşme Endeksi Çalışması’nda Türkiye’de 17 özel sektörün dijitalleşme karnesi çıkarıldı.

Acıbadem, 2 ödülle birden taçlandı

Çalışmada, müşteri ilişkilerini, operasyonları ve iletişim sürecini dijital kanallar aracılığıyla en verimli şekilde yürüten firmalar, ‘Dijital Liderler’ olarak belirlendi. Bu kapsamda Acıbadem Sağlık Grubu, sağlık sektöründe ‘Hizmet Sektörü Lider Kuruluş’ ve ‘Dijitalleşme Öncüsü’ ödülleri ile 2 ödül birden kazandı.

Böylece, 18 Hastanesi, 13 tıp merkezi, 17 bin çalışanı, sağlık profesyonelleri yetiştiren üniversitesi ve tüm destek şirketleriyle, sağlık sektörünün öncü kuruluşu olan Acıbadem Sağlık Grubu’nun başarısı, digitalleşme alanında da çifte ödülle taçlandırılmış oldu. Acıbadem Sağlık Grubu Bilgi Teknolojileri Direktörü Kemal Kaplan “Misafirlerimize sunduğumuz hizmet kalitesinin sürekli arttırılması öncelikli amacımızdır. Sağlık hizmetlerinde etkinliğin arttırılması, sağlık verilerine erişilebilirliğin yaygınlaşması ve teknoloji kullanımının yanında üretiminin de sağlanması gibi konularda sadece Türkiye’de değil dünyada da öncü kurumlardan olmanın gururunu taşıyoruz” dedi.

Acıbadem dijital dönüşüme Arge çalışmaları ile yön veriyor

Acıbadem Sağlık Grubu, dijital teknolojilerin yarattığı hızlı ve kaçınılmaz dönüşüme kendi bünyesinde ürettiği sistem, yazılım ve donanım ürünleri ile de öncülük yapıyor. Kemal Kaplan, “Yazılım ve donanımıyla yüzde yüz kendi üretimimiz olan İlaç ve Malzeme Yönetim Sistemi otomasyonu A Store, aynı zamanda alanında ve Türkiye’de bir ilk. İlaç uygulama süreçlerinde yaşanan hataları önleme amaçlı bir ileri teknoloji ürünü olarak dünyada ve ülkemizde büyük talep gören A Store, teknoloji üretiminde iddiamızı ortaya koymuştur” derken, dijitalleşmede öncü konumlarını sürdürme konusunda kararlılıklarını vurguladı. Kemal Kaplan “Kâğıtsız Hastane hedefimiz kapsamında kendi yazmış olduğumuz hastane bilgi yönetim sistemi CerebralPlus, kullanıcıların tüm sağlık bilgilerini etkin şekilde yönetmelerini sağlayan portal ve uygulamamız Acıbadem Online gibi, birçok alanda ürünlerimizi sunmaktayız. Tüm bunların yanında kendi iç operasyonlarımızda ve stratejik hedeflerimizde de bir teknoloji belirleyicisi olarak ilerlemekteyiz” derken bu ödülün çabalarındaki haklılığı göstermesi açısından çok değerli olduğunu vurguladı.

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.